Navigation Menu
Plac Św. Jakuba

Plac Św. Jakuba

Plac św. Jakuba ul. Dworcowa

Piękne miejsce aby odpocząć w centrum miasta przy fontannie. Dookoła piękne widoki.

Przeczytaj więcej...»

Największa na południu Polski prywatna galeria sztuki współczesnej założona w 1995r. przez Barbarę i Mirosława Batorów.

Przeczytaj więcej...»

Od stycznia 1974 roku ks. Wojciech Wcisło rozpoczął starania o budowę nowego kościoła , zbierano podpisy parafian i gości pod petycją o zezwolenie na budowę nowego kościoła.

Przeczytaj więcej...»

Liczący ponad 200 lat kościół to najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w mieście. Posiada piękna zabytkową ambonę, kamienną chrzcielnicę i kropielnicę z 1800r.

Przeczytaj więcej...»

Sanktuarium to jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Szczyrku. To tu 25. lipca 1894r. dwunastoletniej Juliannie Pezda objawiła się Najświętsza Maria. W miejscu objawienia w 1912r. wybudowano Sanktuarium.

Przeczytaj więcej...»

Jedyna w Szczyrku kolejka krzesełkowa to wielka atrakcja turystyczna o każdej porze roku. Z dwuosobowych krzesełek rozciąga się wspaniały widok na panoramę Beskidów, a ze szczytu przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.

Przeczytaj więcej...»

Przy wsparciu Funduszy Unijnych, w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja ścieżki rowerowo-pieszej w Szczyrku (Deptak nad Żylicą i dalej w kierunku Buczkowic) oraz zagospodarowanie terenu centrum Miasta Szczyrk”, powstała nowa nawierzchnia Deptaku nad Żylicą. Zagospodarowana ścieżka będzie służyć spacerowiczom o każdej porze roku. To także odcinek przygotowany z myślą o rowerzystach (trasa w Szczyrku połączona jest z trasą rowerową w Buczkowicach) oraz uprawiających narciarstwo biegowe.

Przeczytaj więcej...»
Wszystkie Kategorie Wszystkie Lokalizacje Wszystkie Oceny

Lokalizacje na mapie